Definicje wyrazów na literę N

Definicja słowa: nabolałym
(...) to odmiana słowa nabolały, które może być używane do opisania różnych sytuacji lub stanów, które wywołują silny ból lub dyskomfort.Może to być ból fizyczny, np. po urazie, operacji lub chorobie, który utrzymuje się przez dłuższy czas i jest trudny do zniesienia. Ale nabolały może również odnosić się do bólu

Definicja słowa: nacentrowało
(...) przykład "nacentrowałam swoje myśli na tym zadaniu".Akapit 4Nacentrowało może także oznaczać skupienie się na czymś lub skoncentrowanie się na jednym punkcie. Może to być wykorzystane w odniesieniu do emocji, na przykład "nacentrowałem się na swoim spokoju, aby zachować zimną krew". Słowo to może być również użyte w kontekście umiejscowienia czegoś w centrum uwagi w sposób dosłowny, na przykład "nacentrowałem obraz na środku ściany".Akapit 5Nacentrowało jest słowem, które jest często wykorzystywane w (...)

Definicja słowa: nacentrowaliby
(...) słowa do "nacentrowaliby"Istnieje kilka innych słów, które mogą mieć podobne znaczenie do "nacentrowaliby". Jednym z nich jest "umieścić", które oznacza umieszczenie czegoś w określonym miejscu lub pozycji. Innym słowem jest "skupić", które oznacza skoncentrowanie uwagi lub działania na jednym punkcie. Podobnym słowem jest również "centralnie", które oznacza w centralnym punkcie lub miejscu. Wszystkie te słowa mogą być użyte w podobnych kontekstach jak "nacentrowaliby".PodsumowanieW skrócie, słowo "nacentrowaliby" (...)

Definicja słowa: nabojom
(...) ciąg, napędzający pocisk do przodu. Łuska to metalowa lub plastikowa obudowa, w której umieszczane są pozostałe elementy nabojom. Zapłonnik natomiast, jest odpowiedzialny za wywołanie wybuchu prochu i w konsekwencji wystrzelenie pocisku.Rodzaje nabojomIstnieje wiele rodzajów nabojom, które różnią się od siebie głównie kalibrem, czyli średnicą pocisku. Najpopularniejsze kalibry nabojom to: 9 mm, .45 ACP, .223 Remington, .308 Winchester. Ponadto, nabojom można podzielić ze względu na przeznaczenie, czyli (...)

Definicja słowa: naborykano
(...) działań, na przykład pracy fizycznej, wykonywania obowiązków domowych czy też nauki. Jest to odmiana czasownika "borykać", który w tym przypadku oznacza walkę lub zmaganie się z danym zadaniem.Przykłady użycia słowa "naborykać"Słowo "naborykać" możemy spotkać w różnych kontekstach. Przykładowo, w pracy fizycznej możemy usłyszeć zdanie: "Musimy naborykać, żeby zdążyć z tym zleceniem do końca dnia". Oznacza to, że należy wykonać zadanie szybko i intensywnie, aby zdążyć z nim na czas.W kontekście nauki, (...)

Definicja słowa: nachałturzylibyście
(...) pracyPrzykładem sytuacji, w której można użyć słowa "nachałturzylibyście", jest biuro lub miejsce pracy. Gdy w pracy panuje dużo obowiązków i mało czasu, często zdarza się, że dokumenty i papiery są porozrzucane po biurku, a wszystko wygląda na zrobione w pośpiechu. W takim przypadku możemy powiedzieć, że biuro zostało "nachałturzylibyście". Jest to sytuacja, w której trudno znaleźć potrzebne dokumenty, a wszystko wygląda na nieuporządkowane i niechlujne.Nieporządek w domuNachałturzylibyście może również (...)

Definicja słowa: naborykałem
(...) się zraniony przez kogoś bliskiego.PodsumowanieNaborykałem jest odmianą czasownika naborykać, który może mieć różne znaczenia w zależności od kontekstu. Najczęściej oznacza nagromadzenie czegoś w dużych ilościach, ale może również odnosić się do bogactwa, zbierania informacji lub nagromadzenia negatywnych emocji. Jest to słowo, które często pojawia się w języku potocznym i jest używane w różnych sytuacjach.

Definicja słowa: Nabyszyce
(...) się w centralnej części Polski, w województwie wielkopolskim. Jest położona w powiecie ostrowskim, około 15 kilometrów od Ostrowa Wielkopolskiego, a także 80 kilometrów od stolicy województwa - Poznania. Miejscowość leży na terenie gminy Odolanów, w pobliżu rzeki Prosny.HistoriaPierwsze wzmianki o Nabyszycach pochodzą z XIII wieku, kiedy to wieś należała do rodu Nabyszyckich. W kolejnych wiekach zmieniała ona właścicieli, aż w końcu w XIX wieku stała się własnością hrabiego Henryka Dzieduszyckiego. Podczas (...)